Lansare de CD la Biserica „Sfântul Ierarh Nectarie“ din Iaşi

2 Decembrie 2011 22:00 Constantin Ciofu Arhiepiscopia Iaşilor

La Biserica „Sfântul Ierarh Nectarie“ din Iaşi va avea loc mâine lansarea CD-ului de colinde intitulat „După datini colindăm“. CD-ul conţine 22 de colinde tradiţionale româneşti, interpretate de Corul „Nectarios“ al Bisericii „Sfântul Ierarh Nectarie“ din Iaşi, dirijat de prof. Ana-Maria Dumitru. Evenimentul se va desfăşura după săvârşirea Sfintei Liturghii. „Mulţumim Înalt Preasfinţitului Teofan, Mitropolitul Moldovei şi Bucovinei, pentru că ne-a pus la dispoziţie spaţiul pentru înregistrarea colindelor de pe acest CD. De apariţia acestui CD s-a îngrijit prof. Ana- Maria Dumitru şi Radu Dumitru, care sunt permanent alături de biserica noastră, alături de membrii Corului «Nectarios» al bisericii noastre“, a spus pr. paroh Petrică Lehaci. CD-ul „După datini colindăm“ va putea fi cumpărat de cei interesaţi de la pangarul Bisericii „Sfântul Ierarh Nectarie“ din Iaşi.

De la același autor

Ultimele din categorie