Fericiți sunt cei care-și păstrează trupul curat, fiindcă aceștia vor fi templu al lui Dumnezeu
Fericiți sunt cei care-și păstrează trupul curat, fiindcă aceștia vor fi templu al lui Dumnezeu.
(Sfântul Simeon Stâlpnicul, „Dorind frumusețea Mirelui Celui fără de moarte”, Editura Doxologia, Iași, 2013, p. 49)
Numai ajutându-ne unii pe alții, alipindu-ne prin fapte de iubire și dobândind toată cuviința vieții omenești, spunem că suntem în Dumnezeu
Site dezvoltat de DOXOLOGIA MEDIA, Arhiepiscopia Iașilor | © doxologia.ro