Omul nu este niciodată lăsat singur, decât atunci când alege să Îl părăsească pe Dumnezeu
Omul nu este niciodată lăsat singur, decât atunci când alege să Îl părăsească pe Dumnezeu.
(Pr. Andrew Louth, Gânditori ortodocși moderni. De la Filocalie până în prezent)
Dumnezeu S-a făcut purtător de trup, pentru ca omul să poată deveni purtător de Duh Sfânt
Site dezvoltat de DOXOLOGIA MEDIA, Arhiepiscopia Iașilor | © doxologia.ro