De nu e rugăciune ori de-i puțină, n-ajungi la inima celui de lângă tine și nu i-o știi
De nu e rugăciune ori de-i puțină, n-ajungi la inima celui de lângă tine și nu i-o știi.
(Jean-Claude Larchet, Ține candela inimii aprinsă. Învățătura Părintelui Serghie, Editura Sophia, p. 99)
Postim ca să simțim foame și foamea să devină rugăciune și, prin ea, dragoste pentru Dumnezeu
Site dezvoltat de DOXOLOGIA MEDIA, Arhiepiscopia Iașilor | © doxologia.ro