A cunoscut Centrul de Triere București și coloniile de la Bicaz (iulie 1953), Borzești (noiembrie 1953) și Onești (martie 1954). A fost eliberat la 5 mai 1954 din colonia de la Onești.
Acest egumen iubitor de Hristos era din ţinutul Argeşului. Intrând în Mănăstirea Negru Vodă din Câmpulung, se face călugăr şi în puţină vreme ajunge...