Nu se termină totul cu mormântul! Așteptăm o Înviere!
Nu se termină totul cu mormântul! Acesta-i motivul pentru care încurajăm la răbdare și mulțumire în necazuri, pe orice răstignit al vieții.
După Răstignire, așteptăm o Înviere! Nu se termină totul cu mormântul! Acesta-i motivul pentru care încurajăm la răbdare și mulțumire în necazuri, pe orice răstignit al vieții.
Chiar dacă noi nu ne pricepem așa de bine să deslușim taina suferinței omenești, totuși asigurăm, luând garanție pe Cel răstignit, că multe sunt rosturile și binecuvântate roadele ei ultime.
(Părintele Arsenie Boca, Din învățăturile Părintelui Arsenie Boca – Rostul încercărilor, Editura Credința strămoșească, Petru Vodă – Neamț, 2008, p. 143)
Sfântul care a trăit ani de zile pe o creangă de migdal, păstrându-și neschimbată tinerețea feței
Cere insistent de la Domnul doar ce este spre bine
Citește despre:Site dezvoltat de DOXOLOGIA MEDIA, Arhiepiscopia Iașilor | © doxologia.ro